İŞGEM Projesinin Tanıtım Toplantısı YapıldıValimiz Sn. Murat KOCA, Karaman İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) projesinin tanıtım ve imza törenine katıldı.
17 Eylül 2012 Pazartesi günü saat 12:00'de Demosan Otelde gerçekleştirilen proje tanıtım ve imza törenine Vali KOCA'nın yanı sıra Belediye Başkanı Dr. Kamil UĞURLU, KMÜ Rektörü Prof. Dr Sabri GÖKMEN, Vali Yardımcısı Vekili Erkan İsa ERAT, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa BAYIR, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri M. Salih BALDIZ,  Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet AKMAN, Karaman Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mustafa TOKTAY, Karaman Ticaret Borsası Başkanı Ekrem BAŞTUĞ, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kemal BOYNUKALIN, sanayici ve işadamları katıldı.

Karaman İş Geliştirme (İŞGEM) projesi Karaman Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünün proje sahipliğinde, KMÜ, Karaman Sanayi ve Ticaret Odası, Karaman Ticaret Borsası, İl Özel İdaresi tarafından ortaklaşa yürütülmekte ve Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından güdümlü destek programı kapsamında desteklenmektedir. MEVKA Genel Sekreteri Ahmet AKMAN'ın yapmış olduğu açılış konuşmasıyla başlayan imza töreninde KMÜ Mühendislik Fakültesi, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi  ve proje yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Savaş SÖNMEZOĞLU projenin genel hatları ile ilgili olarak katılımcılara bir sunum gerçekleştirdi.
Valimiz Sn. Murat KOCA ise projenin Karaman için önemli bir kazanım olduğuna dikkat çekerek yaptığı konuşmasında; Karaman Organize Sanayi Müdürlüğümüzün başvuru sahipliğinde yapılan Karaman İŞGEM projesi, Karaman’ın ticari, ekonomik ve sosyal hayatı açısından son derece önem arz ediyor. Toplam 2580 m2’lik kapalı alan içeren projemizle birlikte ilimiz ve ülkemiz yeni girişimciler kazanacak. İŞGEM, bünyesine kabul edilen girişimci adayları ve girişimcilere danışmanlık, eğitim, ortak kolaylık hizmetleri, ortak kaynaklar sunarak yeni girişimcilerin en zorlu dönemi olan kuruluştan sonraki ilk yıllarını sağlıklı şekilde aşmalarını, hızlı ve sağlıklı büyümelerini sağlayacaktır. Böylece, bölgemizdeki ekonomik faaliyetlerde çeşitlilik artacaktır.  Üniversitemiz, Organize Sanayi Bölgemiz, Ticaret ve Sanayi Odamız, Ticaret Borsamız, İl Özel İdaremiz arasındaki bu işbirliği ile ilimizdeki girişim ruhu da artacak ve daha istikrarlı bir yapıya kavuşacaktır.

Bütün bu sürecin katkısını elbette ki sadece sözle ifade etmek mümkün değildir. Bu projenin ilimizin ekonomik ve sosyal hayatına katkısı zamanla daha iyi anlaşılacaktır.

Şunu biliyoruz ki bugün neredeyse bütün dünya işsizlikle ve ekonomik sıkıntılarla mücadele ediyor. Bunun yanında da teknoloji her geçen gün daha da yenileniyor ve üretilen ürünlerdeki çeşitlilikle birlikte rekabet daha da zorlaşıyor. Ülkemiz büyüyen bir ekonomiye sahip ve son yıllarda tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken bir gelişme içinde… 

İlimizi ve ülkemizi bu süreçte daha güzel noktalara taşımak, bu ülkede yaşayan herkes için bir onurdur. Bu süreçte hepimiz belli sorumluluklar almalıyız.  Bir evde aş eksikse, o evde zamanla huzur da azalacaktır. İller ve ülkeler için de aynı şey geçerlidir. İlimizde ve ülkemizde işsizlik ne kadar az ise huzur o kadar artacaktır. Bu proje bu açıdan büyük önem taşıyor. Projenin hayata geçmesinde en büyük desteği sağlayan MEVKA’ya ve yine projeyi ikinci sırada destek sağlayan Organize Sanayi Bölgesine şükranlarımı sunuyorum. Bu projenin ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, projede emeği olan herkesi can-ı gönülden tebrik ediyorum. ”dedi.
Konuşmaların ardından Karaman İş Geliştirme Projesinin imza töreni proje ortakları tarafından imzalandı. Proje imza töreni verilen öğle yemeğinin ardından sona erdi.